Bor Ve İnsan Sağlığı
Sitemiz Test Modundadır. Siparişler Geçersiz Sayılacaktır.

Bor Ve İnsan Sağlığı

 

Bor; insan sağlığı için en önemli elementlerden biridir. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Bor elementini, insan sağlığı için iz element olarak kabul etmiştir. Bor elementinin DSÖ tarafından insan için olası temel elementler sınıfında yer alması ile birlikte koruyucu ve tedavi edici yöndeki doğal ve sentetik bor türevlerinin sağlık üzerine etkilerinin araştırılmasının da önü açılmıştır.

Bor biyolojisi üzerine artan araştırmalar ve bu alanlarda ki olumlu gelişmeler, 400'den fazla bor bileşiğinin endüstriyel alanda kullanımını beraberinde getirmiştir. Her geçen günde bu sayı artmaktadır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Korkmaz'ın yazdığı, "Bor ve İnsan Sağlığı" isimli kitap Bor ve İnsan Sağlığı alanında yazılan ilk kitaptır. Kitabın yazımında görev alan yerli ve yabancı yazarlar dünyaca bu alanda tanınmış bilim insanlarıdır. Kitabın akademik dünyanın yanında geniş bir okuyucu kitlesine ulaşması hedeflenmiştir. Her düzeyde okuyucuya hitap edecek kanıta dayalı bilgilerin yer almasına özen gösterilmiştir. Sağlık yönünden dünyamızın içinden geçtiği bu olağanüstü günlere, bor türevlerinin yeni bir bakış açısı getirebilme potansiyelini düşünerek, ülkemize milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Bor ve İnsan Sağlığı konulu kitaba sitemizden de ulaşabilirsiniz.

 

 KAYNAK: BOREN – ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ

 

E-BÜLTEN ABONELİĞİ
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
0850 460 16 16